Zavřít nabídku

Nabídka

SEO – optimalizace pro vyhledávače

 Jsme nejstarší agentura v ČR nabízející SEO (od roku 2002). Dokážeme odstranit penalizaci nebo ban, stejně jako zvednout návštěvnost o stovky procent.

První fakturu za SEO naše digitální agentura vystavila 11. března 2002. Jsme taknejstarší dosud fungující agenturou v České republice, která poskytuje SEO služby.

Mezi naše klienty se zařadili například T-Mobile, Orange, iDnes, parfums.cz, SEVT, Saxo Bank, OKAY, DATART, 4home, ElektroMedia.cz, ING Pojišťovna a další.

Specializujeme se na SEO služby pro středně až vysoce náročné projekty, včetně globálních.

U všech klientů vyhodnocujeme investici do SEO z pohledu primárních byznys cílů, nikoli pouze podle zvýšení návštěvnosti webu z vyhledávačů nebo zlepšení pozic.

Co je SEO

SEO je zkratka z anglického sousloví Search Engine Optimization. Do češtiny se nejčastěji překládá jako optimalizace pro vyhledávače.

Výraz SEO optimalizace je tedy nesprávný, protože slovo „optimalizace“ je obsaženo již ve zkratce SEO. Jde však o často používanou frázi. I podle ní můžete rozlišit kvalitní SEO agenturu od nekvalitní.

V SEO se neorientujeme primárně na roboty vyhledávačů. Naším cílem je přivést na váš web relevantní návštěvníky, kteří následně provedou akci, kvůli které je web vytvořen.

Do optimalizace spadá spousta činností, kterým se během práce na vašem webu budeme věnovat. Obecně se jedná o úpravy webu takovým způsobem, aby jej mohli roboti vyhledávačů snadno procházet a indexovat (zařazovat si stránky do své databáze).

Nedílnou součástí optimalizace webu je také kontinuální tvorba nového obsahu.

Důležitá je i navazování vztahů s dalšími weby a získávání zpětných odkazů z jiných, tematicky příbuzných stránek. Podívejte se na naši nabídku linkbuildingu.

SEO nelze definovat jako stav, kterého lze dosáhnout, ale jako dlouhodobě vykonávaný proces po celou dobu životního cyklu webu.

Proč je optimalizace pro vyhledávače důležitá

Vyhledávače přivádějí na webové stránky podle průzkumů téměř polovinu všech návštěv.

Poměr návštěv webových stránek podle kanálů

Poměr návštěv webových stránek podle kanálů. Zdroj: http://rnc.ag/zdrojenavstev

Pokud se nebudete SEO věnovat, přicházíte o velký zdroj návštěv.

Kvalitně provedená optimalizace pro vyhledávače vám bude přivádět dlouhodobě relevantní návštěvnost.

Co je cílem SEO

Hlavním cílem SEO, stejně tak jako dalších částí digitálního marketingu, je předevšímzvýšení zisku. Veškeré další metriky jsou pouze prostředkem, jak toho dosáhnout.

Cílem rozhodně není zvýšení pozic ve vyhledávačích na několik vybraných klíčových slov, a to zejména z těchto důvodů:

 1. I když budete na prvním místě ve vyhledávačích, neznamená to nutně, že na váš web uživatelé kliknou. K tomu je potřeba mnohem více.
 2. Když už se přes první pozici dostane uživatel na váš web, nemusí nakoupit. Takový návštěvník nijak nepřispívá k hlavnímu cíli (zvýšení zisku) a je pouhým číslem v nástroji digitální analytiky.
 3. Pozice ve výsledcích vyhledávání se neustále mění. Několikrát denně. Rozumné je sledovat trendy ve změnách pozic, ne je kontrolovat každý den.
 4. Vyhledávače (především Google) personalizují výsledky vyhledávání. To znamená, že jiné výsledky se zobrazí vám a jiné kolegovi, který sedí hned vedle vás.
 5. Prvních pozic je nekonečně mnoho, protože existuje nekonečně mnoho vyhledávacích dotazů. Ne všechny jsou však stejně konverzní. Je časté, že delší (a tedy přesnější) dotaz je více konverzní, než ten obecný. To, že budete první na slovo „ledničky“ vám může v zisku přinést méně než fráze „lednička ABC Cx500“.

Je SEO vhodné pro všechny weby?

Zcela jistě není. Existují vybrané případy, kdy se investice do optimalizace pro vyhledávače příliš nevyplatí. Jde ale o minoritní počet webů.

Kdy je vhodné se SEO začít

SEO se můžete začít věnovat v jakékoli fázi životního cyklu webu. Čím dříve začnete, tím levnější to bude. Před spuštěním nového webu je důležité zpracovat analýzu klíčových slov a podle ní připravit strukturu navigace. Když se tento bod vynechá je následná úprava složitá a náročná (ale přesto nutná).

Optimalizovat pro vyhledávače a návštěvníky je důležité průběžně. Zvýšenou pozornost je nutné věnovat při redesignu nebo přechodu na nový redakční systém.

Naše zkušenosti v optimalizaci pro vyhledávače

První zkušenosti se SEO se v naší agentuře datují do roku 2002. Celý obor sledujeme velice pečlivě a každou novinku zapracováváme do našich postupů a checklistů.

Zkušenosti máme jak z menších projektů, tak z velkých portálů s měsíční návštěvností převyšující 10 000 000 návštěvníků.

Poradíme si také s vícejazyčnými projekty. Naši konzultanti již pracovali na rozsáhlých firemních webech, které čítaly 31 jazykových verzí.

Díky tomu můžeme nabízet špičkové služby v oblasti optimalizace webových stránek pro vyhledávače. Jsme experti ve svém oboru.

S optimalizací pro vyhledávače jsme pomáhali značkám, jako je např. Parfums.cz, T-mobile, Orange, Centrum.cz, iDNES.cz nebo DATART. Podívejte se na všechny naše reference v SEO.

Přednášky, semináře, školení a články o SEO od našich konzultantů

O optimalizaci pro vyhledávače pravidelně píšeme na náš firemní blog a publikovali jsme i v médiích jako je Lupa.cz, Programujte.com, Strategie.e15.cz, euro.e15.cz idnes.cz a další.

Pravidelně také přednášíme na konferencích. Pro naše klienty a veřejnost pořádáme semináře, kde diskutujeme aktuální témata v oblasti optimalizace pro vyhledávače a další oblasti digitálního marketingu.

Podívejte se například na přednášku Martina Šimka ze semináře Chytřejší digitální marketing v roce 2014 na téma Novinky a úskalí SEO v roce 2014 – jak zvýšit své zisky díky chytřejší optimalizaci:

V rámci sledování aktuálních novinek natáčíme také videa, kde popisujeme, k jakým změnám došlo a jak na ně reagovat. Zodpovídáme také dotazy, které nám pokládají fanoušci na sociálních sítích.

Jediným cílem SEO musí být zvýšení vašich zisků

Ostatní metriky jako je návštěvnost stránek, zvýšení pozice ve výsledcích vyhledávání apod. jsou pro nás pouze prostředkem, jak toho dosáhnout.

SEO děláme vždy podle pravidel vyhledávačů

Můžete si být jisti, že postupujeme podle pravidel vyhledávačů (zveřejňuje je jak Google, tak Seznam) a při optimalizaci od nás vám nehrozí penalizace nebo ban ze strany vyhledávačů.

Optimalizace pro Google je v jistých ohledech jiná než pro Seznam. Naši konzultanti si však umí poradit i s tímto problémem. Můžete si být jisti, že neděláme optimalizaci pouze pro jeden vyhledávač.

Co vám v rámci SEO můžeme nabídnout

Zaměřujeme se na celý proces od návrhu strategie, přes analýzu klíčových slov a opravu technických chyb na webu až po školení vašich zaměstnanců.

V SEO nám budete jako klient vždy partnerem a naším společným cílem bude zvýšení vašich zisků.

V současné době se zaměřujeme jenom na středně a vysoce náročné projekty v oblasti SEO. Proto je u nás doporučená investice do SEO minimálně ve výši 250 000 Kč za rok.

Postup při SEO

Jak postupujeme při SEO

 1. Volba strategie
 2. Výběr taktických postupů
 3. Analýza klíčových slov
 4. Oprava technických chyb
 5. Úprava informační architektury
 6. Optimalizace jednotlivých šablon
 7. Nasazení mikroformátů
 8. Ladění behaviorálních faktorů
 9. Dlouhodobé budování obsahu
 10. Cílená propagace obsahu
 11. Zapojení sociálních sítí
 12. Získávání zpětných odkazů
 13. Úpravy webu podle pravidelných analýz
 14. Úpravy dle změn ve vyhledávačích
 15. Vytváření nových vylepšení
 16. Opakované analýzy klíčových slov
 17. Pravidelný monitoring webu
 18. Vyhodnocování jednotlivých aktivit

Naši konzultanti pracují vždy tím způsobem, že navrhují a provádějí změny, které majítrvale pozitivní dopad na váš web. Nevyužíváme slabiny algoritmů. Zaměřujeme se na silné stránky, které jsou v souladu s cílem vyhledávačů – nabízet uživatelům hodnotný obsah.

Na co si dát pozor při výběru SEO agentury

SEO není zcela exaktní disciplína a návratnost investice se pohybuje v řádu měsíců. To je jeden z důvodů, proč na trhu působí i firmy, které vás mohou ve vyhledávačích poškodit.

Často se nám stává, že řešíme penalizaci nebo ban webu, který byl způsobený jinou agenturou nebo rádoby SEO konzultantem.

Při výběru si dejte pozor především na následující věci:

 1. Nevěřte firmám, které vám nabízejí garanci pozic ve výsledcích vyhledávání. Pozice se mění i několikrát denně. První pozice vám nemohou garantovat ani programátoři vyhledávačů, natož SEO agentury.
 2. Vyhněte se firmám, které nabízejí budování zpětných odkazů z výměnných systémů. Často jde o různé lišty, patičky a boční panely, které se zobrazují na všech podstránkách webu. Jde o přímé porušení pravidel vyhledávačů a můžete za to být penalizováni nebo zabanováni.
 3. Zjistěte si předešlé reference SEO agentury. Ptejte se, čeho agentura dosáhla, jak dlouho to trvalo a jaké kroky z jejich strany byly realizovány.
 4. Ověřte, že firma postupuje výhradně podle pravidel vyhledávačů. Veřejně je má jakSeznam, tak Google.

Čím se v SEO odlišujeme od konkurence

 RobertNemec.comKonkurence
Reálné výsledky v SEOPomohli jsme napříkladmeziročně zvýšit návštěvnost z vyhledávačů o 787 %.Konkurence vám nebude schopna představit úspěšně realizovanou optimalizaci. Bude vám také reportovat pozice na nesmyslná klíčová slova, která vám nemusí vůbec přinášet zisk.
Trvalá udržitelnostNámi navržené úpravy vám budou přinášet užitek dlouhodobě. Nemůže se stát, že dostanete penalizaci.Konkurence cílí na okamžité výsledky s garancí pozic. To má za následek penalizaci webu. Nejednou k nám přišel klient, kterému konkurenční firma přivodila penalizaci.
Zavádění novinekNaši konzultanti SEO milují. Pravidelně sledují novinky, které přidávají do našich checklistů a následně je zavádí u klientů.Konkurence jede delší dobu v zajetých kolejích a neřídí se aktuálními trendy.
Stálost týmu a zkušenostiMáme stálý tým SEO konzultantů. Nejdéle působící SEO konzultant je u nás již od roku 2008. Robert Němec se SEO věnuje od roku 2002.Konkurenční agentury najímají studenty, kteří se SEO na vašem webu teprve učí. Cena může být nižší, ale je zde vysoké riziko penalizace. Kvůli ní můžete přijít o podstatnou část vašeho zisku.
Kontakt s konzultantemDostanete přiděleného SEO konzultanta a přímý kontakt na něj. Můžete s ním komunikovat kdykoli i po telefonu.SEO konzultanti jsou za bariérou account manažerů. Nikdy přesně nevíte, kdo pro vás pracuje.
CenaDoporučujeme ročně do SEO investovat alespoň 250 000 Kč.Neprůhledný systém, kdy klient přesně neví, za co platí.

Pro jaké značky jsme SEO dělali

 • loga_biela_0082_aaaauto.cz
 •  
 • ceskamincovna.cz
 •  
 • abivia.cz
 •  
 • logo_biela_0106_abbott
 •  
 • 4home.cz
 • Abax logo

Přijďte na školení

Chcete-li se zorientovat v problematice optimalizace pro vyhledávače, navštivte nášSEO Workshop. Martin Šimko s vámi projde potřebnou teorii a poté se věnuje přímo vašim projektům, webům, dotazům a problémům. Dozvíte se, jak udělat pořádnou analýzu klíčových slov nebo techniky, jak vyzrát na Google i Seznam.

Přečtěte si naše nejnovější články o SEO

 

Kontakt

Business Marketing & Consulting s.r.o.

Vedená u Městského soudu v Praze, oddíl C, vložka 177068

 

IČ: 24817741, DIČ: CZ24817741

 

Bankovní spojení:

RB:  7575281001 / 5500

 

Kontaktovat nás můžete telefonem, mailem, skype, icq, na facebooku, twitteru, MSN

 


Kontaktní formulář

Kontaktovat nás můžete telefonem, mailem, skype, icq, na facebooku, twitteru, linkedIn

 
 
tel.:  + 420 773 584 202 ,  203
 
obchod@businessmc.cz, www.facebook.com/shopmc, www.twitter.com/businessmccz, http://www.linkedin.com/businessmc